Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Prohlášení ředitele školy

Filip Roubíček (19.03.2018)

Základní škola sv. Voršily v Praze se distancuje od veřejné prezentace osobních názorů nezletilých žáků školy v době mimo vyučování a prohlašuje, že škola plně ctí ustanovení § 32 školského zákona, které nepovoluje ve škole činnost politických stran a politických hnutí ani jejich propagaci.Na výstavě fotografií

Jana Šafusová (09.03.2018)

Galerie Lucerna


V pasáži Lucerna je malá výstavní plocha, na které bývají vystaveny práce s aktuálními tématy. Protože od naší školy je to kousek, dohodli jsme se, že v pátek 9. března o třídnické hodině tam půjdeme a prohlédneme si výstavu fotografií Jakuba Plíhala o Iráku. Nelitovali jsme. Trefně se vyslovila Markéta Nováková: "Ty fotky velmi výstižně ukazují, co se v té zemi děje, přestože vlastně neukazují žádné bojové akce a střílení."


Sedmáci na bruslení

Hana Svobodová (2. stupeň) (01.03.2018)

bez popisku 1728


Jak vyzrát na mrazivé počasí? Na tuto otázku je lehká odpověď - prostě jděte bruslit. 7.B vyrazila ve čtvrtek 1. března při teplotě minus 7 stupňů na stadion Na Františku a úžasně si zcela volné kluziště užila, dokonce se při bruslení pořádně zahřála. A zcela určitě se těší na další mrazy.


Dopisy do Francie

Magdaléna Kolářová (23.02.2018)

bez popisku 1724 bez popisku 1723


I v tomto školním roce jsme si začali dopisovat se žáky z Rouenu v Normandii. Naši francouzštináři ze 7.AB1 a 8.AB2 nejprve napsali své první dopisy, ve kterých se představili a povídali o své rodině, škole a svých zálibách. Paní učitelka francouzštiny z Rouenu psala, jak jsou její žáci mile překvapeni zájmem a znalostí francouzštiny z naší strany. Díky dopisům a zajímavým otázkám francouzských žáků se nám v hodinách otevírají témata, která obohacují výuku i naše znalosti. Nyní se těšíme na další zásilku.


Procházka po Vyšehradu

Bára Kovačková (5.B) a Anna Kovačková (2.A) (22.02.2018)

bez popisku 1722


Byli jsme v neděli na procházce na Vyšehrad. S námi tam šly 3 sestry (sestra Magdalena, sestra Veronika a sestra Bernadetta, všechny jsou moc milé) a nesmíme zapomenout na otce Benedikta, který měl narozeniny. Jako vždy jsme vycházeli od školy a viděli jsme kostel sv. Vojtěcha, Emauzy, kostel Nejsvětější Trojice. A mnoho dalších kostelů. Ale hlavně jsme viděli Vyšehrad. Pak jsme se pomodlili za sestru Reginu, podívali se do Vyšehradské kapituly, kde nás pohostila sestra Klára s pejskem Mejzí. Pojďte s námi objevovat Prahu!