Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Výlet do Modřan

Markéta Holíková, 3.B (11.11.2018)


Setkali jsme se před školou. Přihlášky vybírala sestra Veronika a peníze vybírala Maruška. Maruška je sestra Kačky Koprové. Když všichni dorazili před školu, tak jsme řekli, jak se jmenujeme, do jaké chodíme třídy a kolik nám je let. Na výlet jsme jeli tramvají do Podolské vodárny a pak jsme šli podél Vltavy. Cestou jsme potkali nutrie. Když jsme došli na místo, tak jsme se pomodlili na hřbitově a šli jsme grilovat buřty, protože tam není ohniště. Já jsem měla sice dva, ale snědla jsem jen jeden. Mě a Kačku s Maruškou si vyzvedli rodiče.


bez popisku 1866Svátek sv. Martina při hodině němčiny

Alena Škáchová (09.11.2018)


V pátek 9. 11. jsme si při hodině němčiny připomněli svátek svatého Martina. Zazpívali jsme písničku o něm a o lampionech:


Ich gehe mit meiner Laterne und meine laterne mit mir. Da oben leuchten die Sterne, hier unten leuchten wir. Ein Lichtermeer zum Martins Ehr.


Jdu se svou lucernou a ona jde se mnou. Nahoře svítí hvězdy a dole svítíme my. Světla moře k Martinově poctě.


bez popisku 1867


Slavnostní předávání diplomů DELF

Terezie Brůžková (08.11.2018)

DELF Prim


Ve čtvrtek 8. 11. 2018 se ve Francouzském institutu uskutečnilo slavnostní předání diplomů DELF A1 Prim žákům šestých tříd, kteří se učí francouzštinu jako první cizí jazyk. Diplom získali J. Bartošek,  A. Holeček, J. Rajnišová ze třídy 6.A,  a V. Hrubý,  A. Kopáčková, S. Macková, E. Nováková, A. Přádová ze třídy 6.B a K. Michael Kwami ze třídy 5.B.  Poblahopřát jim přišli ostatní francouzštináři ze čtvrtých, pátých a šestých tříd. Po slavnostním předání diplomů následovalo malé občerstvení a promítání filmu Fantome boy ve francouzštině a českými titulky.


FI 1 FI 2


Všem ještě jednou gratuluji a přeji hodně úspěchů při studiu francouzštiny v dalších letech.


Generation N – Deutschböhme

Alena Škáchová (07.11.2018)

foto


Ve středu 7. 11.  žáci devátých tříd navštívili Goethe Institutu na zhlédli  dokumentární film Generation N – Deutschböhme. Film zaznamenává výpovědi čtyř sudetských rodáků: dva zůstali po roce 1945 v Československu, druzí byli "vysídleni". Ukazuje tehdejší dobu z různých perspektiv: zůstavší x odsunutí obyvatelé, mužský x ženský pohled, otázka migrace a integrace v roce 1945 a 2016. Dozvěděli jsme se, jak divokou dobu prožili, co znamená být uprchlíkem, ztratit pocit domova a jaké paralely vidí s dnešní dobou. Přínosná byla i následná diskuse s autorkou dokumentu Veronikou Kupkovou.


Tangramiáda 2018

Filip Roubíček (31.10.2018)

Ve středu 31. října 2018 proběhla tradiční školní soutěž trojčlenných týmů pátých až osmých tříd ve skládání tangramu. Soutěžící měli za úkol sestavit v časovém limitu ze sedmi dílků hlavolamu obrázky věcí, postav nebo zvířat podle zadaných předloh. Nejúspěšnější týmy vyhrály deskové hry a hlavolamy.


Tangramiáda 2  Tangramiáda 1