Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Klubový turnaj

Filip Roubíček (07.01.2019)

Klub MLHA


V pondělí 7. 1. 2019 proběhlo finále klubového turnaje ve hře RUMMIKUB. Do finále postoupili hráči, kteří získali v předcházejících třech hrách, jež se hrály v průběhu prosince, nejlepší skóre. Turnaje se zúčastnilo celkem 20 žáků druhých až pátých tříd, kteří pravidelně navštěvují pondělní Klub MLHA (matematicko-logické herní aktivity). Všichni hráči dostali sladkou odměnu, vítězové samozřejmě větší a diplom na památku. Absolutním vítězem se stal Tomáš ze 4.B, který zvítězil ve všech čtyřech kolech. Gratulujeme a těšíme se na další turnaj v jiné deskové hře rozvíjející logické myšlení.


Přání otci nunciovi

Sestra Anděla (21.12.2018)

Návštěva otce nuncia


V pátek 21. prosince naši žáci ze 6.A, 6.B, 7.B a 9.B spolu s paní učitelkou Vaškovou, sestrou Benediktou a sestrou Andělou šli zazpívat a popřát k Vánocům našemu novému otci nunciovi Mons. Charlesi D. Balvovi. Bylo to velmi srdečné setkání. Žáci zazpívali koledy v různých jazycích od angličtiny, přes polštinu až po španělštinu, předali dárky, dostali na oplátku cukroví a medailku Sv. otce Františka. Dozvěděli jsme se, že panu nunciovi chodily zpívat i děti z nedalekého dětské domova, když byl ještě v Nairobi v Keni. Na závěr nás mile překvapil, neboť si s námi jen tak z paměti zazpíval všechny sloky koledy „Narodil se Kristus Pán". 


Dárek pro otce nuncia  Zpívání s otcem nunciemPokojné Vánoce a požehnaný rok 2019

Filip Roubíček (19.12.2018)

přání

Joyeux Noël

Lenka Zemanová (18.12.2018)

Děti ze 3. tříd oslavily na hodině francouzštiny nadcházející Vánoce podle francouzské tradice - pochutnaly si na tradičním vánočním moučníku, který svým tvarem připomíná dřevěné poleno a také se tak jmenuje: la bûche de Noël.


bez popisku 1883


Dopisujeme si s dětmi z Francie

Magdaléna Kolářová (18.12.2018)

bez popisku 1880 bez popisku 1879


Jako předvánoční nadílka nám přišly dlouho očekávané dopisy z Francie. Napsali nám je žáci 9. třídy z Rouenu v Normandii a dali si na nich opravdu záležet. Posuďte sami! My jsme své odpovědi stihli poslat ještě před Vánocemi. Zde je malá ochutnávka.


bez popisku 1876 bez popisku 1875