Základní škola
sv. Voršily v Praze

7.A ve škole v přírodě

7.A strávila školu v přírodě v penzionu U Röselů v Hojsově Stráži na Šumavě. Počasí bylo tak krásné, že jsme mohli každý den vyrazit na procházku po okolí, hrát frisbee na louce za penzionem nebo si vyzkoušet tenis pod vedením spolužáka Honzy Hrubeše a paní učitelky Zuzany Hadrabové. Žáci také absolvovali úterní orientační závod, při němž plnili různé úkoly. Hlavním cílem středečního celodenního výletu, během kterého jsme ušli necelých 22 kilometrů, byla dvě jezera – Černé a Čertovo. Skupinka několika žáků se s panem učitelem Budíčkem dokonce vydala na Špičák. Kratší výlet připravil pan učitel Viktor Tolar.

Díky našim skvělým tělocvikářům, kteří na hřišti uspořádali čtvrteční „Přehazka Cup“, mohly tři týmy porovnat své síly v přehazované. Někteří žáci se po turnaji vykoupali v průzračně čisté vodě na tamějším koupališti. Páteční dopoledne patřilo úklidu pokojů a přípravě na cestu domů. Před obědem si zájemci zahráli basketbal nebo tenis, jiní žáci ping-pong, ostatní buď odpočívali, nebo fandili.

Při loučení s majiteli penzionu Röselovými, kteří se postarali jak o báječné ubytování, tak o vynikající kuchyni a přátelskou atmosféru, jsme se domluvili, že se určitě nevidíme naposledy. Touto cestou bych chtěla poděkovat všem zmiňovaným kolegům za spolupráci při plánování programu školy v přírodě i při celém pobytu.

beDesign.cz

Přihlášení