Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Arbre de Noël - návštěva na Velvyslanectví Francie v Praze

Magdalena Nemravová (05.12.2018)

bez popisku 1872


Dne 5.12. se 5 francouzštinářů ze 3.A  zúčastnilo akce Arbre de Noël, kterou  pravidelně organizuje francouzská ambasáda pro francouzské děti žijící v ČR. Vzhledem k tomu, že jsme jedna z mála škol, kde se francouzština učí již na 1.stupni, a že spolupracujeme s Francouzským institutem, bylo na akci pozváno i 5 dětí z naší školy. Děti zhlédly představení Le Casse-Noisette et la Fée des Bonbons, prohlédly si krásné prostory Buquoyského paláce, ochutnaly francouzské dobroty a odnesly si i dárečky od Mikuláše.


bez popisku 1873 bez popisku 1874


Geburtstagsparty v hodině němčiny

Alena Škáchová (28.11.2018)

Po pečlivých přípravách jsme v úterý šestou hodinu při němčině měli velikou Geburtstagsparty. V předešlých hodinách jsme psali pozvánky, vyráběli masky a dnes konečně přišel den D a mohli jsme společně slavit. Poslouchali jsme naše oblíbené německé písničky, hráli jsme hry a nakonec každý každému popřál Alles Gute zum Geburtstag!


bez popisku 1868Návštěva misionářek

Magdalena Fenclová (22.11.2018)

Ve čtvrtek 22. listopadu nás na dramatickém kroužku navštívily dvě misionářky. Jedna z Brna a jedna z Filipín. Po mnoho let evangelizují pomocí pantomimy. S dětmi měly workshop na téma pantomima a na závěr také jednu z evangelizačních pantomim zahrály. Byl to pro nás všechny velký zážitek, viděli jsme, že jde evangelium předat i beze slov, a také jsme měli možnost procvičit si angličtinu.


bez popisku 1871 bez popisku 1870Oslava 17. listopadu

Magdalena Fenclová (16.11.2018)

V pátek 16. 11. jsme s dětmi a s paní asistentkou tradičně oslavili 17. listopad. Navštívili jsme památník na Národní třídě, kde jsme zapálili svíčky, poděkovali Pánu Bohu za statečné lidi, kteří se uměli postavit zlu, a za studenty a ostatní, kteří byli v listopadu na Národní třídě. Nakonec jsme si zazpívali čerstvě naučenou českou hymnu. Za rok půjdeme zas.


bez popisku 1869Výlet do Modřan

Markéta Holíková, 3.B (11.11.2018)


Setkali jsme se před školou. Přihlášky vybírala sestra Veronika a peníze vybírala Maruška. Maruška je sestra Kačky Koprové. Když všichni dorazili před školu, tak jsme řekli, jak se jmenujeme, do jaké chodíme třídy a kolik nám je let. Na výlet jsme jeli tramvají do Podolské vodárny a pak jsme šli podél Vltavy. Cestou jsme potkali nutrie. Když jsme došli na místo, tak jsme se pomodlili na hřbitově a šli jsme grilovat buřty, protože tam není ohniště. Já jsem měla sice dva, ale snědla jsem jen jeden. Mě a Kačku s Maruškou si vyzvedli rodiče.


bez popisku 1866