Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Od března distanční výuka pro všechny žáky

Filip Roubíček (27.02.2021)

Na základě krizového opatření vlády ze dne 26. 2. 2021 se zákaz osobní přítomnosti žáků ve škole vztahuje od 1. 3. 2021 také na žáky 1. a 2. tříd. Třídní učitelky budou rodiče informovat o možnosti vyzvednutí učebnic potřebných pro distanční výuku a rozvrhu online hodin.


Informace o ošetřovném najdete ZDE.Mein Tag

Hana Svobodová (03.03.2021)

Co dělají naši žáci při distanční výuce? Němčináři ze 4.B se velmi pěkně zhostili svého domácího úkolu na téma "Mein Tag" a nakreslili a popsali některé běžné denní činnosti. Autorem přiloženého obrázku je Samuel Simonis.


Mein Tag


Bajka v 6.B

Hana Svobodová (02.03.2021)

Žáci v 6.B dostali domácí úkol: Napiš bajku, aby v ní závěrečným ponaučením bylo nějaké přísloví. Jednu s velmi současným obsahem vytvořila Debora-Anna Vymětalová.


Byl krásný pondělní den. Pepíček měl jako obvykle online výuku. Maminka celý den pracovala a pracovala. Pepíček zaspal první tři online hodiny. A při dalších hodinách se ani nenamáhal zapnout si mikrofon Ignoroval výuku a úkoly. Celý týden už nepřišel ani na jednu hodinu a nevyplnil ani jeden úkol ze zadání. V Bakalářích se mu nahrnovaly špatné známky, ale neřešil to a dál lhal svým rodičům, že se pilně učí.


Přišel den vysvědčení a zároveň den Pepíčkových narozenin. Rodiče pro něj měli iPhone 12 Pro Max, ale když zjistili, jaké má známky, zhrozili se. Řekli mu, že žádný dárek nedostane, dokud si ho nezaslouží.


Z toho plyne: Bez práce nejsou koláče


Důležitá poznámka na závěr: Pepíček a jeho rodina jsou opice!


Český jazyk onlineOživlé loutky v hodinách francouzského jazyka

Kateřina Tschornová (01.03.2021)

Na půdě školních budov se našly loutky. Dobrá duše je schovala a učitelce francouzštiny posléze věnovala. K distanční výuce v tandemu v prvních a druhých třídách se skvěle hodí. 
Voňavá a trochu strašidelná pohádka O perníkové chaloupce - Le conte de Jeannot et Margot.


Loutky FJ


Oslavujeme francouzštinu!

Kateřina Tschornová, Kateřina Ezechiášová (16.02.2021)

Frankofonie 2021


V hodinách francouzského jazyka a na francouzštinářských stránkách školy jsme dětem nabídly (my, učitelky FJ :)) účast v soutěži FRANKOFONIE, kterou pravidelně vyhlašuje MŠMT. Letošním tématem soutěže byl vzduch ve všech podobách.
Výzvu přijal a do celostátního kola postoupil žák 4.A Abou Jan Ba, a sice se svým dílem "Allure de la fantaisie". Velmi děkujeme za tak skvělou reprezentaci a srdečně gratulujeme!