Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Zachraňme hřiště pro naše sviště

Rada rodičů (16.06.2022)

Bližší informace najdete v sekci Rada rodičů ZDE.


hřiště


Kroužkování a Překvapení v Divadle Na Prádle

Kateřina Tschornová (01.06.2022)

Na Prádle 1


Den dětí jsme oslavili nejen vycházkami, ale i tancem, zpěvem a divadlem při představení zájmových kroužků Arabeska a Divadelního kroužku ZŠSV v Divadle Na Prádle. A Překvapením byla Svěrákova muzikálová Červená Karkulka v podání žáků 3.B pod vedením paní učitelky Báry Masopustové.


Na Prádle 2Poslední rozloučení s panem školníkem

Filip Roubíček (15.06.2022)

V pátek 3. 6. 2022 odešel na věčnost pan školník Martin Lenfeld. O školu se obětavě staral ve dne i v noci téměř 28 let. Za ta dlouhá léta mu škola přirostla k srdci a stala se jeho domovem. Jeho náhlý odchod nás všechny hluboce zasáhl.


zádušní mše


V úterý 14. 6. a ve středu 15. 6. se konaly v kostele sv. Voršily školní mše, při kterých žáci a učitelé zapálili svíčku a pomodlili se za zesnulého pana školníka. Poslední rozloučení s panem školníkem Martinem proběhlo ve středu 15. 6. v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě za účasti sester voršilek, pedagogického sboru, současných i bývalých zaměstnanců, žáků a jejich rodičů, absolventů a přátel školy. Po církevním obřadu byl uložen do hrobu na Vyšehradském hřbitově. 


pohřeb


Pamatujeme na něj v modtiltbě s vděčností za jeho službu.Klubový turnaj

Filip Roubíček (13.06.2022)

Turnaj ve hře Othello    Turnaj ve hře Abalone


Členové klubu MLHA z řad žáků druhých až šestých tříd se během roku naučili hrát řadu deskových her a řešit různé hlavolamy. Na posledním setkání při klubovém turnaji porovnali své herní dovednosti ve dvou abstraktních hrách Abalone a Othello. Každý hráč odehrál celkem šest her, nejprve s vylosovanými soupeři a pak se stejně úspěšnými. Radost ze hry a zaslouženou sladkou odměnu si odnesli nejen vítězové turnaje.


Vítězové turnajeVýletní dny 8.A

Alena Škáchová (10.06.2022)

8.A na jahodách


8.A prožila výletový týden. Dvakrát jsme navštívili Zbraslav, dojeli jsme do aquaparku v Berouně, přežili (samozřejmě i užili) jsme si spaní ve škole a jako bonbónek nakonec jsme byli na samosběru jahod v Kunraticích. Doporučujeme!