Sestry voršilky

Voršilské školy

Serviam

Mateřská škola sv. Voršily v Praze

Ostrovní 11, 110 00 Praha 1

www.mssvvorsily.cz

 

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

Aksamitova 6, 779 00 Olomouc

www.zcsol.cz

 

Aktuality

Obvodní kolo Prahy 1 ve florbalu

Jana Sobotková (29.11.2022)

Florbal


Žáci 6. a 7. ročníku z naší školy se umístili na krásném druhém místě v obvodním kole Prahy 1 ve florbalu. Naši školu skvěle reprezentovali:
Adriano Deodati, Matěj Hiršl, Filip Lišťanský, Lucas Cardoselli, Cyril Kubín, Adam Blažek, Jáchym Radina, Tadeáš Kopáček, Jan Tomeček, Marek Pacák, Petr Fuchs, Jan Hrubeš. 


Praktické cvičení z mineralogie

Jana Šafusová (29.11.2022)

Minerály


Určování vlastností nerostů v 9. B. Návštěva Francouzského institutu

Terezie Brůžková (21.11.2022)

Francouzský institut


V pondělí 21. 11. šly 9. a 6. třídy, francouzštináři prvního i druhého jazyka, na exkurzi do Francouzského institutu. Zde se žáci seznámili s historií a s možnostmi, jak rozvíjet své schopnosti ve francouzském jazyce.
Děti navštívily knihovnu, kde si mohou půjčovat knihy, časopisy, ale i tolik populární komixy. Je zde i nově otevřená herna. Poté žáci zhlédli v Kině 35 francouzský film. Děkujeme Francouzskému institutu za vřelé přijetí.Poděkování za sběr kaštanů

Sestra Alžběta (07.11.2022)

Sběr kaštanů

Letos jsme nasbírali celkem 758 kg kaštanů. Můžeme tak pomoci lidem v Peru částkou 3 790 Kč - leták zde.

Ze srdce všem děkujeme. Ať vám to Pán odmění!


Výlet na Loretu

Stáňa Šimková (05.11.2022)

Loreta 1


V sobotu 5. listopadu  se uskutečnil 5. výlet v rámci projektu Grantys "Poznáváme poutní místa Čech a Moravy II." s finanční podporou MČ Prahy 1 - Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Prahy 1 v roce 2022.
Přestože v pátek celý den pršelo, v sobotu nás vítalo sluníčko a modrá obloha. Naše putování jsme zahájili u školy, tentokrát se výletu zúčastnilo téměř 30 dětí. Spolu s otcem Benediktem, sestrou Veronikou, paní učitelkou Stáňou a studenty z farnosti sv. Vojtěcha jsme vyrazili na tramvaj 22 směr Hradčanské náměstí. K Loretě to byl již jen kousek pěšky. Na Loretánském náměstí jsme navštívili kapucínský kostel Panny Marie Královny Andělů, který je součástí nejstaršího kapucínského kláštera v Čechách.  Po mši svaté nám P.  Bonaventura ukázal velmi vzácné jesličky. Po svačině a pohybových hrách jsme se vydali do Lorety , kde nás po skupinkách čekalo hledání loretánského pokladu a také seznámení se s historií Lorety. Na blízkém Petříně jsme si ještě cestou zpět zahráli další hry. Pouť jsme ukončili společnou modlitbou a poděkováním za krásně prožitý den.


Loreta 2 Loreta 3