Základní škola
sv. Voršily v Praze

Oslava svátku svaté Voršily

Svátek svaté Voršily, patronky našeho Řádu, patronky naší školy, slavíme 21. října. Již celý týden se chystáme na tuto oslavu. V úterý proběhla mše svatá pro celý druhý stupeň a ve středu pro celý první stupeň. Ve středu dopoledne tři sestry Řádu (sestry Marie-Anna, Benedikta a Magdalena) navštívily jednotlivé třídy, a tak zakusily rodinnou atmosféru naší školy. Mně osobně oslovilo to, že ve škole učí naši bývalí žáci.

Při odpolední poradě učitelů sestra Marie-Anna promítala ukázky z filmu na téma Laudato si´, což je Encyklika papeže Františka o péči o společný domov, a mluvila o naléhavosti ekologické ochrany naší planety. Jde nám všem o stejný cíl: aby nám bylo spolu na této planetě dobře.

Připomínka patronky školy pokračuje v pátek relací o svaté Voršile do školního rozhlasu a o velké přestávce setkáním se starosty tříd ve vestibulu školy s jejich překvapením pro sestry.

V kostele bude slavnost svaté Voršily dovršena v sobotu 21. 10. při mši svaté s hudebním doprovodem chrámového sboru Cantus Amici.

Sestra Magdalena, osu

beDesign.cz

Přihlášení