Základní škola
sv. Voršily v Praze

Přátelské volejbalové utkání „žáci vs. učitelé“

Za slunečného čtvrtečního dopoledne 20. června 2024 všímavý pozorovatel mohl zmerčit, že na školním hřišti se letos již po několikáté připravuje kurt pro volejbal. S úderem poledních zvonů se na hřiště dostavili hráči ze dvou smíšených týmů sedmých a osmých ročníků naší školy. Taktéž ze sboru kantorského se našlo šest odvážlivců, kteří se odhodlali přijmout výzvu, sestavili tým a poměřili své zkušenosti z pozice „starců“ proti dravému nadšenému mládí.

Již rozcvičování a rozpinkání přilákalo první diváky. A když po ostrém hvizdu píšťalky rozhodčího začal první zápas, tak diváctva přibývalo a nebálo se náležitě povzbuzovat a fandit. Hned v prvním setu se odehrálo vícero herně zajímavých situací. A smíšený tým 8.A a 7.A zdařile bojoval za každý balón. Ve druhém setu nastoupil smíšený tým ze třídy 8.B. Proti němu se opět postavil učitelský tým, který aby udržel s mladými dech, tak neplánovaně prostřídal. Stalo se tak, že třídní učitelka i zastupující třídní učitel stáli naráz oba dva proti svým svěřencům.

I v dalších setech se na obou stranách sítě sveřepě soupeřilo. V celkovém součtu získaných bodů dokázal uhrát proti učitelskému týmu nakonec jen o dva body více smíšený tým sestavený z žáků 7.A a 8.A. Výkon byl opravdu mezi žákovskými týmy takto vyrovnaný! Učitelé uvítali po svém netradičním výkonu odpočinek a především i to, že zbývala ještě chvíle času, ve které se mohli naplno oddat fanouškovské roli, protože se rozhořel zápas mezi žákovskými týmy. Byl to, myslím, pro všechny zúčastněné zdařilý sportovní zážitek a budu se těšit na další setkání pod volejbalovou sítí. Volejbalu zdar!

David Strádal (ten, který to spískal)

P.S. Za pomoc s přípravou hřiště a fotografie patří dík panu učiteli Matoušovi Budíčkovi.

beDesign.cz

Přihlášení