Základní škola
sv. Voršily v Praze

Vaříš, vaří, vaříme!

To není pokřik gastronomické školy, ale upoutávající nadpis pro čtivé oči. Na druhém stupni mají žáci předmět takzvaný Čap (Člověk a práce) a ten pod sebou skrývá mnohá překvapení. Například základy vaření, hygieny v kuchyni a etiketu. Na poslední aktuální hodině se kluci z devátých a děvčata z osmých tříd ocitli ve známém pořadu Peče celá země. Bohužel nám to Česká televize na poslední chvíli odřekla a do školy nedorazila. A tak jsme vařili bez kamer. Úkolem soutěžících bylo v 35 minutách uvařit a nazdobit klasický puding podle svých představ. Pro někoho to bylo jak vystoupat poprvé na Mont Blanc, pro někoho procházka třešňovkou. Nicméně porota hodnotila především vzhled, takže bylo dost prostoru se vyžít ve zdobení svého výtvoru.

Na závěr se porota mohla pokochat všemožnými originálními výtvory, podivit se nad rozmanitými tvary a především pochválit soutěžící, že nikdo puding nespálil, a tak nikdo nebyl ze soutěže vyřazen.

A co nás čeká příště? Soutěžící si zaběhnou do Švédska na masové koule, dále do Kolumbie na tvorbu čokolády začínající kakaovým luskem a pak, kdo ví? Je se však na co těšit!

Pavel Jakubec

beDesign.cz

Přihlášení